بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس
 

همایش «اهمیت استقرار شرکت های دانش‌بنیان در مراکز رشد » در واحد پرند برگزار شد

 
 
گزارش برگزاری همایش «اهمیت استقرار شرکت های دانش‌بنیان در مراکز رشد »
به حول و قوه الهی، گردهم‌آیی بزرگ مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند و فرهیختگان منطقه جنوب غرب و غرب استان تهران به منظور آشنایی با خدمات قابل ارائه توسط این مرکز، در تاریخ 26 شهریور ماه 1393 در محل سالن اجتماعات دانشکده فن‌آوری اطلاعات برگزار گردید.
     برگزاری همایش از حدود یک ماه قبل‌تر برنامه ریزی شده، بیش از پنجاه موسسه حقوقی کتباً و بیش از نود شخص حقوقی از طریق پیام کوتاه، دعوت‌نامه حضور در همایش را دریافت نمودند. در طول یک‌ماه، ضمن انجام هماهنگی لازم با عناصر درون دانشگاه، به منظور برگزاری هرچه بهتر مراسم، سعی شد تا میهمانانی از خارج دانشگاه مرتبط با موضوع فعالیت مراکز رشد و شیوه حمایت و همیاری آن‌ها به اقتصاد در حال بازسازی کشور، دعوت شوند تا همایش شکل کیفی‌تری به خود بگیرد.
     بر این اساس، دکتر سیدعلی نجومی‌ـ‌ رییس گروه توسعه زیرساخت فن‌آوری وزارت بهداشت‌ـ‌ و دکتر پرویز عطایی‌‌ـ‌ دبیرکل طرح ملی نهضت الگوسازی اقتصاد مقاومتی‌ـ برای سخنرانی در همایش دعوت شدند. هم‌چنین مهندس کروندیان که تجربه چندسال حضور در مرکز رشد دانشگاه تربیت مدرس را دارند برای انتقال تجربیات دعوت شده بودند که متاسفانه ایشان برای ایراد سخنرانی به موقع نرسیدند.

     مراسم در روز 26 شهریورماه 93 حدود ساعت 9 صبح با تلاوت آیاتی از کلام‌ا... مجید توسط آقای مطهری سرپرست دفتر فرهنگ واحد و سپس پخش سرود ملی کشورمان آغاز شد. پس از آن، خانم هنرور به عنوان مجری، برنامه را پی‌گرفتند. دکتر سعید ذاکر بستان آباد سرپرست حوزه پژوهشی واحد و رییس همایش، ضمن خوش‌آمدگویی به حضار، برگزاری چنین همایش‌هایی را نقطه عطفی برای ایجاد ارتباط بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند و صنایع منطقه خواندند.
       سپس دکتر محمد قمی، ســرپرست دانشگاه و رییس مرکز رشــد، ضمن بیاناتی به حاضرین خوش‌آمد گفتند و مهم‌ترین روش پیگیری سـیاست‌های اخیر دانشگاه آزاد درخصوص متنوع سازی منابع درآمدی را ارتباط موثر دانشگاه و صنعت دانستند و ارتباط دوسویه بین این دو نهاد اجتماعی را از یک سو موجب کاربردی‌تر بودن تحقیقات دانشگاهی و از سوی دیگر موجب رشد و تعالی پایدار صنعت دانستند.     ایشان هم‌چنین فرمودند  اکنون واحد پرند با دارا بودن امکانات مطلوب آموزشی-پژوهشـــی و اعـضای
هیات علمی مجرب در رشته‌های مختلف مقاطع کار‌شناسی و کار‌شناسی ارشد، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز آموزش کشور مطرح است.
دکتر ذاکر: تک فرزندی خانواده‌ها، ازدیاد دانشگاه‌ها و افزایش تعداد صندلی‌ها در دانشگاه‌های ملی، نه یک تهدید برای دانشگاه آزاد اسلامی بلکه یک فرصت برای آن است. اکنون جذب دانشجو برای تحصیل در مقاطع عالی و تکمیلی رقابتی خواهد بود و در این رقابت دانشگاهی برنده است که بتواند خدمات مناسب‌تری به دانشجویانش ارائه کند و دانشگاه آزاد اسلامی با توان بالقوه‌ای که در این زمینه دارد، بخصوص با توسعه مراکز رشد، می‌تواند در این زمینه پیشرو باشد.
    
 در ادامه دکتر نجومی، ضمن یادآوری اهمیت بخش خصوصی در توسعه کشور در سایه قانون اساسی و بخصوص اصول 44 و 49 آن، به بیان دلایل ایجاد پارک‌های علم و فن‌آوری در سیر تاریخی آن پرداختند.
هم‌چنین دکتر نجومی روز 26 شهریورماه 93 را  روز مهمی برای تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند و بخصوص مرکز رشد این واحد دانشگاهی برشمردند که در آن نخستین گام‌های ارتباط بین جامعه، صنعت و این واحد دانشگاهی شکل گرفته است. علاوه بر این،ایشان روش‌هایی را به منظور ارتباط موثر بین دانشگاه آزاد و صنعت پیشنهاد نمودند.


دکتر نجومی: چند دلیل وجود دارد که ورود به مراکز رشد واحدهای دانشگاهی را برای فن‌آوران جذاب می‌کند. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: داشتن مکان و دفتر کار، در اختیار داشتن آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها، استفاده از مشاوره اساتید و صاحب‌نظران قوی و کارآمد و حمایت‌های دولتی که از شرکت‌های دانش‌بنیان در جهت رشد و توسعه آن‌ها به عمل می‌آید.     پس از دکتر نجومی، دکتر پرویز عطایی، دبیر کل طرح ملی نهضت الگو سازی اقتصاد مقاومتی، طی سخنانی،  به تشریح نقش مراکز رشد در الگو سازی اقتصاد مقاومتی پرداخت و فراهم‌کردن زیرساخت‌های لازم و تجهیز آزمایشگاه‌ها، دسترسی به پایگاه‌های اطلاع رسانی دنیا و برقراری تعامل با سایر دانشگاه‌های جهان را  برای داشتن افق روشن در امر پژوهش لازم شمرد.
وی هم‌چنین آمادگی سازمان مطبوع خود را جهت هرگونه همکاری در خصوص توسعه این مرکز رشد و تعمیق نقش آن در اقتصاد دانش‌بنیان کشور،  به دانشگاهیان پرند، اعلام نمود.

آخرین سخنران این گردهم‌آیی، علیرضا پوحسنی مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند و دبیر این همایش بود که ضمن بیان تاریخچه‌ای از مراکز رشد در جهان، نحوه کسب مجوز و شکل‌گیری مراکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی و بخصوص واحد پرند را تشریح کرد. سپس طی اسلایدهایی، تاریخچه و آماری از وضعیت علمی و پژوهشی واحد پرند را ارائه نمود و راهکارهای ارتباط دانشگاه و صنعت را برشمرد و خبر از تشکیل کانون شکوفایی خلاقیت در دانشگاه داد. او هم‌چنین دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند را جزو دو واحدی در استان تهران دانست که دارای مرکز رشد هستند. خدمات قابل ارائه در این مرکز رشد را به پنج گروه خدمات رفاهی، مشاوره‌ای، آموزشی، تجهیزات و امکانات تخصصی و خدمات جانبی تقسیم و در خصوص هریک، توضیحاتی را ارائه نموده و به تشریح روش‌های ورود به این مرکز پرداخت.

مدیر مرکز رشد: کانون شکوفایی خلاقیت، واحدی است که با ارائه خدمات، تخصصی و مشاوره ای به اثبات و کارا نمودن ایده های علمی و شکوفایی ایده های خلاقانه به منظور ورود صاحب ایده به مرکز رشد کمک می کند. از اهداف این کانون ارائه آموزش، مشاوره و حمایت در زمینه مدیریت دانش و حفاظت از دارایی های فکری، تدوین دانش فنی و مستند سازی فناوری و شناسايي و هدايت ايده­هاي ناب توسط متخصصین در هر زمینه است.
 
 در پایان این گردهم‌آیی و با توجه به حضور سرپرست حوزه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رباط کریم (دکتر وطن دوست) و مدیر پژوهشی واحد اسلامشهر (دکتر پیرمرادیان) و به پیشنهاد مدیر مرکز رشد، مقرر شد ضمن دعوت از معاون پژوهشی واحد صفادشت، تفاهم‌نامه‌ای به منظور بهره‌برداری از خدمات مرکز رشد توسط سه‌واحد دیگر و همکاری‌های مشترک منعقد گردد که مسئولیت هماهنگی جلسه را دکتر وطن‌دوست به عهده گرفت.
     هم‌چنین از کلیه اشخاص و عواملی که از ابتدا تا کنون در تاسیس و توسعه مرکز نقشی داشته‌اند، تقدیر شد.

منبع :  مدیر مرکز رشد    1393/7/1 08:44


طراحی سایت