بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس
 نخستین همایش آموزش ترجمه در دانشگاه آزاد اسلامی پرند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند، به همت حوزه معاونت پژوهش و دانشکده علوم انسانی این واحد و گروه زبان انگلیسی، همایش یک روزه آموزش ترجمه (TeachTrans-1) با حضور جمعی از صاحب نظران علمی و ادبی، استادان داخلی و خارجی و دانشجویان در سالن همایش‌های علامه طباطبایی واحد پرند برگزار شد.

در ابتدای مراسم سعید ذاکربستان‌آباد معاون پژوهش دانشگاه ضمن خیرمقدم و تشکر از برگزارکنندگان این همایش با بیان اینکه امروزه ترجمه و آموزش زبان انگلیسی در جامعه ما جایگاه ویژه‌ای یافته است، گفت: والاترین تجلی‌گاه فرهنگ مردم زبان است و تلاش داریم با بهره‌گیری از استادان و مشارکت گروه‌های مختلف نسبت به تداوم این همایش‌ها اقدام کنیم.

رضا رستمی رئیس دانشکده علوم انسانی و دبیر اجرایی این همایش، نیز ضمن خوشامدگویی به میهمانان، هدف از برگزاری این همایش را کمک به رشد و تعالی زبان انگلیسی و آشنایی دانشجویان و پژوهشگران حوزه آموزش زبان انگلیسی با روش‌های تدریس، ترجمه، مهارت در نوشتن مقاله عنوان کرد.

مدیر گروه زبان انگلیسی و دبیر علمی همایش آموزش ترجمه نیز ضمن خوشامدگویی و ابراز خرسندی از استقبال خوب از این همایش، محورها و برنامه‌های علمی همایش را تشریح کرد.

مجید فتاحی‌پور همچنین هدف اصلی از ترجمه را فراهم کردن ارتباطات میان‌فرهنگی و چند‌زبانگی در میان مردم و خدمت در جهت رشد و پیشرفت کشور از طریق یادگیری علوم و فنون و آموخته‌های نو دانست.

وی گفت: در چند دهه گذشته، فعالیت ترجمه به دلیل افزایش تجارت بین‌المللی، افزایش مهاجرت، جهانی شدن، به رسمیت شناختن اقلیت‌های زبانی و گسترش رسانه‌های جمعی و فناوری، گسترش بی‌سابقه‌ای یافته است و به همین دلیل، ترجمه نقش مهمی به عنوان یک ابزار ادراک فرهنگی و کشف حقایق دارد.

در این همایش اساتیدی چون سجادی، پیرظهیری، فتاحی‌پور و نیامی به همراه استادانی از کشورهای آلمان و جمهوری چک حضور داشتند که علاوه بر سخنرانی، کارگاه پرسش و پاسخ معمول برگزار شد که دانشجویان و استادان را درگیر مباحثات علمی مربوطه و جذاب کرد.

   1394/3/12 14:31


طراحی سایت